Izstāde “Mūsu kopīgā vēsture. Ceļi un likteņi” Rīgas sinagogā. Foto galerija

No 2019. gada jūnija Maksa Goldina biedrība “Ebreju kultūras mantojums” ar Sabiedrības Integrācijas Fondas finansiālo atbalstu īstenoja projektu “Mūsu kopīgā vēsture. Ceļi un likteņi”. 

Projekta dalībnieki – skolnieki no Rīgas Š.Dubnova ebreju vidusskolas, Rēzeknes Katoļu vidusskolas, Rīgas ukraiņu vidusskolas, Majoru vidusskolas un Jaunjelgavas vidusskolas. 

27. oktobrī Rīgas sinagogā notika izstādes “Latvijai veltītā dzīve” prezentācija, ko bija sagatavojuši projekta dalībnieki.

Skolnieku – projekta dalībnieku darbu augsti vērtēja visi klātesošie. Kā arī goda viesi: Rīgas sinagogas rabīns Eliohu Krumers (viņa ģimene – no Jaunjelgavas), izcils džeza pianists (profesora Mendeļa Baša dēls) Harijs Bašs, profesors Viktors Šacs (Jaunjelgavas ebreju kopienas pētnieks), eksperts profesors Geršons Breslavs.

Skolnieku referāti tika veltīti pazīstamajām Latvijā personībām: komponists un diriģents, Rīgas geto ieslodzītājs. profesors Mendelis Bašs (simtsgadu jubileja – šogad), operdziedātāja Inese Galante, komponists Vladimirs Hvojnickis, mūziķi Mihails un Faina Lainvandi, ārsts Mihails Malkieļs, Šacu ģimene no Jaunjelgavas. Kā arī tika sagatavoti referāti par Rīgas, Jaunjelgavas un Rēzeknes sinagogam un ebrēju glābējiem.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: