Profesors Sergejs Brauns un izdevniecība Jāņa Rozes apgāds aicina

Šo trešdien profesors Sergejs Brauns un izdevniecība “Jāņa Rozes apgāds” aicina uz tikšanos ar Sergeju Braunu un viņa autobiogrāfijas “Viņpus pagātnes” latviešu izdevuma iznākšanai veltītu sarīkojumu.

Tikšanās vieta: Žaņa Lipkes memoriāls, Mazais Balasta dambis 9, Ķīpsala, Rīga
Tikšanās laiks: 2017. gada 14. jūnijs plkst. 18:00.

Lūdzam apstiprināt ierašanos, sūtot elektronisko pastu uz adresi ofiss@jr.lv.

Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore: “Jāņa Rozes apgāds”piedāvā kārtējo iespēju tikties un sarunāties ar spilgtu personību no ārvalstīm – šoreiz tas ir bijušais rīdzinieks, filozofijas doktors un biotehnoloģiju eksperts, Jeruzalemes universitātes profesors Sergejs Brauns, kurš ierodas dzimtajā pilsētā, lai kopīgi atzīmētu savas autobiogrāfiskās grāmatas “Viņpus pagātnes” iznākšanu.

Sergeja Brauna grāmata ir aizraujošs atmiņu stāsts – viņa priekšteči, inteliģences pārstāvji, aktīvi iesaistījušies 20. gadsimta pirmās puses vēstures peripetijās. Viņš pats pēc Sibīrijas izsūtījumā aizvadītas bērnības pusaudža gados atgriežas Rīgā, lai veidotu spožu jaunā zinātnieka karjeru inovatīvā zinātnes nozarē, taču nolemj to meklēt jaunus izaicinājumus un iespējas aiz Padomju Savienības robežām. “Bioķīmijas profesors, visā pasaulē atzīts speciālists, viņš kā profesionālis orientējas jebkurā pasaules kultūras jomā, jebkuros zināšanu apcirkņos; viņš ir akadēmiskās vēstures un Bībeles zinātājs; viņš it kā garāmejot izdara atklājumus mākslas vēsturē – tas viss tieši un netieši ir rodams grāmatā, kas stāsta par viņa dzīvi Sibīrijā un Latvijā. Grāmatā ir daudz citātu, un, kā mēs zinām, ne katrai grāmatai tas nāk par labu. Šajā grāmatā ikviens citāts ir vietā, tas aptur domu, paplašina apvāršņus, papildina kādu izteiksmīgu līniju autora portretā, un visi kopumā veido vērtīgu galeriju, kurā apcerīgs lasītājs varēs kavēties stundām ilgi, pārdomājot dzīvi un nāvi,” tā grāmatas ievadā saka rakstnieks Jurijs Kolkers. Sergeja Brauna tekstu latviešu lasītāji iepazīs Ilmārs Zvirgzds raitajā, dzīvīgajā, atsperīgajā tulkojumā.”

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: