Atvērta Stefana Cveiga grāmata “Šaha novele un citi stāsti”

Rīgā, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā aizvadīti Stefana Cveiga grāmatas “Šaha novele un citi stāsti” atvēršanas svētki.

Austriešu ebreju izcelsmes rakstnieks Stefans Cveigs (1881 – 1942)  ir viens no 20.gadsimta izcilākajiem noveļu meistariem. Viņa noveļu varoņi piedzīvo personiskas drāmas, kurām ir izšķiroša loma viņu turpmākajā dzīvē. Tie ir stāsti, kas psiholoģiskā ietilpīguma un sižeta pavērsienu ziņā līdzinās miniromāniem. Pazīstamākais no S.Cveiga meistardarbiem ir “Šaha novele”, kas iekļauts krājumā kā tituldarbs.

Pasākuma īpašie viesi bija: Dr. Ingrīda Valentini-Vanka – Austrijas vēstniecības pagaidu pilnvarotā lietvede, komercpadomniece, Latvijas Šaha federācijas prezidents Āris Ozoliņš, šaha lielmeistare Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Universitātes profesore Tatjana Kuharenoka.

Dana Reizniece-Ozola: “Viena no intrigām, kas caurvij Stefana Cveiga “Šaha noveli”, ir divi savstarpēji saistīti jautājumi. Vai Lielā Spēle ar nosaukumu “dzīve” ir kaut kādā veidā salīdzināma ar šahu? Un vai īpaši talantīgs un apdāvināts šaha entuziasts var uzvarēt pasaules čempionu?  Lai kāda būtu atbilde, arī Cveigs domā, ka pat vissarežģītākajai šaha spēlei piemīt brīnišķīgas spējas padarīt mūsu prātu asāku, veiklāku un stiprāku. Tas dzīvē var noderēt”.

Pasākumu organizēja apgāds “Jumava”, Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Austrijas bibliotēka RĪGA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Ģermānistikas nodaļu.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: