Ebreju pasaku pasaulē

Ar grāmatas izdošanu un krāšņu pasākumu noslēdzies projekts “Ebreju pasaku pasaulē”.

Biedrība “Goraļ” sadarbībā ar biedrību „Sadarbības platforma” augustā uzsāka projektu “Ebreju pasaku pasaulē”, lai veicinātu ebreju identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanu, ebreju tradīciju un folkloras attīstību un sekmētu ebreju pilsonisko līdzdalību un piederību Latvijai.

Projekta “Ebreju pasaku pasaulē” ietvaros tika izdota “Ebreju pasaku grāmata” un 9. decembrī notika izglītojošs sarīkojums “Pasaku diena Ramatā”.

Lai iepazītu tuvāk ebreju tautas kultūru, pēc ebreju pasaku motīviem Ramatas sākumskolas teātra pulciņa “Pasaciņa” skolēni bija sagatavojuši un aicināja uz iestudējumu “Ebreju tautas pasakas”. Skatītājiem bija iespēja redzēt divas pasakas “Patiesība vienmēr uzpeld virspusē” un “Sābas ķēniņienes mīklas”, turklāt ar bērnu veidotiem tērpiem un scenogrāfiju.

Visas dienas garumā Ramatas sākumskolā interesentiem bija skatāma mākslinieces Ilānas Lisagoras “Ebreju pasaku ilustrāciju izstāde”.

Pasākuma dalībnieki varēja arī iepazīties ar jaunizdoto grāmatu “Ebreju pasaku pasaulē”. Tajā katra pasaka ir lasāma gan latviski, gan ivritā.

Skatītājiem bija iespēja arī klausīties ebreju mūzikas koncertu. Maksa Goldina biedrības “Ebreju kultūras mantojums” Valdes priekšsēdētājs, dziedātājs un kantors Vlads Šuļmans pastāstīja klātesošajiem par ebreju mūzikas vēsturi. Un kopā ar vijolnieku Mihailu Bolšunu izpildīja dziesmas idiša un ivritā.

Foto – Mazsalacas Novads https://www.flickr.com/photos/mazsalacasnovads/sets/72157677620639135/with/30719798613/

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Valmieras novada fonda atbalstu.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: