Berlīnē paziņo par kultūras “Nobela prēmijas” piešķiršanu Gidonam Krēmeram

13. septembrī Latvijas vēstniece Vācijā apmeklēja Praemium Imperiale balvas ieguvēju paziņošanas pasākumu Berlīnē, lai sveiktu Gidonu Krēmeru, kurš prestižo apbalvojumu ieguva kategorijā “Mūzika”.

G. Krēmers izraudzīts par mūža ieguldījumu kultūrā un mūzikā, un personīgi piedalījās balvas ieguvēju paziņošanas pasākumā. Mākslinieks uzsvēra savu piederību Latvijai un, atskatoties uz paveikto, izcēla savu pirms 20 gadiem pieņemto lēmumu dibināt kamerorķestri “Kremerata Baltica”, kas devis šī reģiona mūziķiem iespēju attīstīties un apliecināt sevi starptautiski. Viņš arī pauda gandarījumu, ka 20 gadu laikā orķestrim izdevies uzturēt augsto kvalitāti.

Balvas ieguvējus paziņoja Gētes institūta prezidents un Praemium Imperiale starptautiskais padomnieks Prof.Dr. Klauss Dīters Lēmans (Klaus-Dieter Lehmann). Kopā ar G. Krēmeru balvu šogad citās kategorijās ieguva slavenais amerikāņu režisors Martins Skorsēze (Martin Scorsese) un amerikāņu māksliniece Sindija Šērmane (Cindy Sherman).

Praemium Imperiale tiek uzskatīta par līdzinieku Nobela prēmijai literatūrā, jo darbojas pēc līdzīgiem principiem, attiecinot to arī uz citām kultūras kategorijām. Balva iedibināta 1989. gadā pēc Japānas imperatora ģimenes iniciatīvas. Balvu pasniegšanas svinīgā ceremonija notiks 18. oktobrī Tokijā.”

http://www.mfa.gov.lv/berlin/aktualitates/54782-berline-pazino-par-kulturas-nobela-premijas-pieskirsanu-latviesu-vijoles-virtuozam-maestro-gidonam-kremeram

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: