Dejotājs un horeogrāfs Andrea Konstanco Martini no Izraēlas Rīgā

No 8. līdz 12. jūnijam Rīgā norisināsies ikgadējais starptautiskais festivāls “Laiks dejot”, kas ir vērienīgākais laikmetīgās dejas notikums Latvijā. Festivālā ar solo izrādēm “Kas notika Turīnā” un “Trop” viesosies arī Izraēlu pārstāvēs horeogrāfs un dejotājs Andrea Kostanco Martini.

“Andrea K. Martini dzimis Itālijā un līdz divdesmit viena gada vecumam trenēts kā baleta dejotājs, kad viņš sāka strādāt Aalto Theater Essen Vācijā. 2006. gadā viņš pievienojies Batsheva Dance Company (Izraēla) un 2010. – Cullberg Ballet Zviedrijā. Šobrīd atgriezies Izraēlā, kur ir Gaga instruktors, kā arī strādā pie Inbal Pinto un Avshalom Pollak Dance kompānijā un veido horeogrāfijas. Kopš debijas kā solo māksliniekam, radījis darbus, kuri izrādīti Eiropā un Izraēlā.

Solo „Kas notika Turīnā” radīts 2013. gada sākumā un tajā pašā, gadā piedzīvoja pirmizrādi Starptautiskajā Tanz Solo Festival Štutgartē, kur ieguva pirmo godalgu gan par sniegumu, gan horeogrāfiju. Darbs fokusējas uz mākslinieka ķermeņa attiecībām ar esību uz skatuves, kā arī cīņu par klātbūtnes meklējumiem un sajūtām, ka esi slazdā. Andrea savā darbā darbojas ap tēmu „skatiens no malas” un kā tas ietekmē viņa esības veidu. Būt novērotam ir ierosa priekam, tīksmei, bet arī – pārakmeņojošs spēks, kas pret viņa gribu liek palikt vienā vietā zem gaismām. Dramaturģiski darbs attīstīts no ikoniskas deviņdesmito gadu itāliešu TV pārdošanas speciālistes iedvesmota teksta, ievietojot izrādi ļoti precīzā kontekstā, tomēr, nediktējot kustību estētiku vai tērpus…”

http://www.laiksdejotfestivals.lv/andreamartini/

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: