Tika atklāta Izraēlas mākslinieces personālizstāde

Cukermane

Šodien plkst.17:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tika atklāta Izraēlas mākslinieces Aleksandras Cukermanes personālizstāde “Tri Devici Pod Oknom” (“Trīs jaunavas zem loga”), kurā klātesošos uzrunāja arī Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē.

Cukermane-2

Izstāde Rīgā ir izvietota Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja otrā stāva pastāvīgās ekspozīcijas zālē. Izstādē ir eksponēti gobelēni, kas veidoti, sadarbojoties ar latviešu tekstilmāksliniecēm Līvu Kaprāli, Jolantu Šalvīti, Velgu Vītolu un Elīnu Vojevodu.

Aleksandra Cukermane dzimusi 1981.gadā Maskavā. Desmit gadu vecumā viņa kopā ar ģimeni emigrēja uz Izraēlu, kur māksliniece joprojām dzīvo un strādā. Cukermane studējusi mākslu Bezalelas Mākslas akadēmijā Jeruzalemē un “Stadelschule” Frankfurtē pie Mainas. Autores darbi tikuši eksponēti personālizstādēs “Galeria Sabot” Kluža-Napokā Rumānijā, “MK Search Art” Itālijā, “Fruit and Flower Deli” Zviedrijā, “Art Cologne” un “Galerie Christian Nagel” Vācijā, kā arī “Noga Gallery of Contemporary Art” Izraēlā.

Cukermane saņēmusi balvu par izcilību mākslās no Bezalelas Mākslas departamenta Jeruzalemē un Amerikas-Izraēlas Kultūras fonda Šareta stipendiju.

Izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma līdz 3.aprīlim.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: